MASECZKI Z ALG MORSKICH

Algi morskie (glony) to wspólna nazwa dużej grupy wodnych organizmów o różnej wielkości Wytępują one w wodach oceanów, mórz, rzek i jezior we wszystkich strefach klimatycznych. Znalazły zastosowanie w medycynie, kosmetologii, biotechnologii, dietetyce. Algi zaopatrują naszą skórę w witaminy, aminokwasy, pierwiastki śladowe, proteiny i składniki mineralne, przez co regenerują tkanki i komórki, zapewniają prawidłowe nawilżenie. Zawarte w algach polifenole, posiadają właściwości antyoksydacyjne, antyrodnikowe i przeciwzapalne. Chroniąc komórki skórne przed wolnymi rodnikami opóźniają procesy starzenia. Zapobiegają tworzeniu się stanów zapalnych naskórka. Niektóre działają bakteriostatycznie i regulują pracę gruczołów łojowych, co korzystnie oddziałuje na cerę trądzikową.

 

 

W naszym salonie polecamy dwa rodzaje maseczek z alg morskich firmy Thalgo.

  • ALGI MIKRONIZOWANE, zwane potocznie ciepłymi, to maseczka w100% naturalna,w jej skład  wchodzą trzy rodzaje alg morskich. Maseczka jest niezwykle bogata w składniki mineralne, proteiny i witaminy,(zawiera 46 minerałów i witamin), nałożona jako ciepły, aksamitny okład oddaje skórze całe swoje bogactwo, remineralizuje ją, odżywia, doskonale balansuje gruczoły łojowe regulując nadmierne wydzielanie łoju, uaktywniając krążenie krwi wspomaga eliminację nagromadzonych toksyn.  Maseczka z ciepłych alg łagodzi objawy trądziku młodzieńczego oraz przyspiesza gojenie. Zabieg polecany jest do pielęgnacji skóry tłustej i mieszanej, trądzikowej.


Czas zabiegu: około 60 min.
Cena: 55zł.

 

  • MASECZKA THALGODERM to tzw. zimne algi. Jest to maseczka w formie alginatu, bardzo bogata w witaminy, minerały. Maseczka ta intensyfikuje penetrację w głąb skóry wszystkich preparatów nałożonych na skórę wcześniej oraz sama doskonale odżywia, nawilża i delikatnie napina cerę (działanie przeciwzmarszczkowe)  Intensywnie wzmacnia i obkurcza ścianki naczyń krwionośnych. Łagodzi podrażnienia i uspokaja skórę. Zastosowana w połączeniu z ampułką THALGODERMYL - jest zabiegiem leczniczym dla osób z trądzikiem, aby mogły odzyskać zdrową i czystą skórę. Wszystkie testy udowodniły, że działa on przeciwzapalnie, przeciwłojotokowo i przeciwtrądzikowo. Thalgodermyl pozwala osiągnąć błyskawiczne efekty.

Czas zabiegu: około 55 minut

Cena: 65zł.